eMršavljenje

Kako izgraditi mišiće

Kako izgraditi mišiće?

Izgleda li tvoje tijelo na nešto, ili je uredski život već napravio štetu? Ukoliko slijediš prave korake nije teško izgraditi mišiće. Svi koraci za ostvarivanje mišićavog i privlačnog tijela su jako znani znanosti a i ostalima. Putevi kojima možeš graditi mišiće postoji zaista velik broj i lako su dostupne. Kako bi se izbjeglo gubljenje vremena na stvari koji su neučinkoviti, potrebno je fokusirati se na cilj i zatim odabrati način koja do toga dovodi na najefikasniji način.

Nije jednako hoćeš li samo smanjiti salo, ili izgraditi mišiće, istaknuti ih, povećati ih, učiniti ih čvrstima ili ih učiniti izdržljivima. Svi učinci sa jednim načinom bi bili idealni zar ne? Pokušati postići sve efekte istovremeno možda neće dati traženi rezultat, jer bolje je biti usmjeren na jednu stvar koju želite postignuti. Prema tome koja je odluka izabireš metodu kojim ćeš pokušati pojačati mišiće.

Trening svojom težinom je način kojom većina započinju svoj put prema gradnji mišića. Je li moguće razviti mišiće sa bodyweight vježbama? Ali vježbe vlastitom težinom mogu biti izvanredno efikasne za povećanje mišića i ostvarivanja tog privlačnog tijela koje želiš. Jednako je dobro i za muškarce i za žene. Očiti primjer koliko su vježbe svojom težinom učinkovite su atletičari.

Budući da se ovakve vježbe mogu uklopiti u svaku aktivnost kojom se namjeravaš baviti, dobar su način za postići fizičku spremnost koja je potrebna za tu aktivnost. Pokraj navedenih popularnih vježbi, samo još pomislite što je moguće postignuti ako vježbe činiš samo jednim dijelom tijela, poput skleka na jednoj ruci. Ukoliko razmislimo ne postoji dijela tijela koji će izbjeći vježbanje uz dobar set vježbi osobnom težinom. Mišiće se može razviti relativno hitro sa ovom postupkom, no i unutar toga treba odabrati najdjelotvornije vježbe.

Utezi i sprave za vježbanje predstavljaju jednostavnu verziju povećanja opterećenja na mišiće, a osim ako imate sprave kod kuće, vaš slijedeći korak je odlazak u teretanu. Dobro opremljena teretana omogućuje dobar izbor sprava i uteza pa možeš ciljati ka svaki mišić koji želiš. Vježbanje u teretani se na početku savjetuje da bude tri dana u tjednu, ne više od toga. Dakako je moguće birati želiš li izvoditi vježbe isključivo sa utezima ili isključivo sa spravama ili kombinirati i jedno i drugo. Pitanje je ostalo koliko dugo treba vježbati, a uglavnom se priča o tome da sesija u teretani traje sat do sat i pol, ne više. Nekoliko sati tjedno, ne bi smjeli biti problem nikome ako želi poboljšati svoj izgled.

Kombinacijom truda, vremena i postojanošću izgradnja mišića može biti relativno jednostavan zadatak. Za očekivati je da ćeš htjeti odustati vrlo brzo nakon prve sesije u teretani zbog vrlo bolne upale mišića. Korist od vježbanja se pokazuje sa boli u mišićima jer su oštećena mišićna vlakna koja treba popraviti a time mišić raste.

Pomisao da radite kardio vježbe obično izaziva jaka osjećanja kod ljudi jer te vježbe netko voli a netko ne, no bez obzira na preference kardio vježbe daju izvrsne rezultate po pitanju sagorijevanja kalorija i mršavljenja. Odlična stvar kod kardio vježbi je da ima toliko učinkovitih, zabavnih i jednostavnih vježbi koje možete izabrati kako biste odradili potpuni trening. Već samim prepoznavanjem tih vježbi je jasno da one nisu namijenjene izgradnji mišića.

Ove vježbe možda nisu zanimljive kao metoda za izgradnju, to ne znači da ih ne treba raditi jer svaka dodatna potrošnja kalorija je dobrodošla. Pretilost je čest razlog zbog čega netko počinje rad na svojim mišićima, a u tom slučaju su kardio vježbe vrlo dobre na početku. Intenzivno anaerobno vježbanje može izgraditi mišiće, ali što to znači ako se oni ne vide, posebno na trbuhu? Mišići izgledaju privlačno samo ako su vidljivi, što nisu baš ispod sloja sala.

Čimbenik na koji se nikako ne smije zaboraviti kod izgradnje mišića je prehrana. Uobičajene namirnice na koje si navikao možda nisu dobar izbor kada želiš postići rast mišića. Tijelu su potrebne određene stvari kako bi moglo graditi mišiće, stoga prehrana mora biti sastavljena od namirnica koje sadrže te tvari. Izgradnja mišića će ovisiti o količini bjelančevina u prehrani, tako da je preporučljivo da prehrana bude bazirana oko tih tvari. Uobičajena prehrana je oglavnom sastavljena od ugljikohidrata, a mišići od toga ne mogu rasti. Pretjerivanje s bjelančevinama s druge strane može dovesti do posljedica po zdravlje pa se mora s time paziti.

Ugljikohidrati, masnoće i minerali svakako moraju biti sastavni dio prehrane jer bez njih tijelo ne može funkcionirati. Proizvode od bijelog brašna bi trebalo zamjeniti onim od integralnog kako bi jednostavne i loše ugljikohidrate pretvorili u one kompleksne i dobre. Hormoni potrebni za rast mišića se mogu u tijelu proizvesti samo ako konzumiraš masnoće, tako da biraj nezasićene i nehidrogenizirane masnoće. Pored navedenog ne smije se zaboraviti na minerale i vitamine kojih uglavnom nema mnogo u mesu i ostalim namirnicama bogatim bjelančevinama, tako da obavezno jedi i voće i povrće, svaki dan.

Share and Enjoy !

Shares

Comments are closed.