eMršavljenje

10 savjeta za brzo mršavljenje za muškarce

10 savjeta za brzo mršavljenje za muškarce

Ako dobivate težinu oko sredine, poznat i kao oblik “jabuke” (poput pivskog trbuha, tipičnog za muškarce), tada imate više zdravstvenih problema. Muškarci ovog tjelesnog tipa izloženi su većem riziku od dijabetesa i srčanih bolesti od onih koji su tjelesnog oblika „kruške“. Masnoća pohranjena u trbuhu je metabolički aktivnija od masnoće pohranjene u bokovima i bedrima. Brže će ući u vašu cirkulaciju, što povećava razinu šećera i kolesterola u krvi.

Međutim, masnoće na trbuhu lakše se riješiti i svatko tko se odluči pravilno jesti i vježbati brzo će izgubiti težinu. Pa kakva bi vaša težina trebala biti?
1. Vaš opseg trbuha – uzmite mjernu vrpcu i omotajte je oko najvećeg dijela trbuha. Vaš ciljni opseg trebao bi biti manji od 102 cm.

2. Vaš indeks tjelesne mase – uzmite svoju visinu u metrima i težinu u kilogramima. Težinu podijelite na kvadrat visine. Ovo izračunava indeks tjelesne mase (BMI). U idealnom slučaju vaš BMI bi trebao biti ispod 25 ako ste stariji od 18 godina.
10 savjeta za brzo mršavljenje za muškarce
Evo sada 10 kratkih savjeta za mršavljenje
1. Ograničite konzumaciju alkohola. Alkohol je jako velik doprinos povećanju tjelesne težine. Pokušajte se ograničitina samo jednu ili dvije čaše crnog vina po noći, a ako pijete pivo, odlučite se za ona piva sa manjim udjelom alkohola. Između pića pijte i vodu.
2. Smanjite obroke hrane. Ako ne trenirate za veliki sportski događaj, unos mesa možete ograničiti na 200 g mesa ili piletine i 300 g ribe. Izbjegavajte uzeti još jedan obrok ako vam nije bilo dosta. Taj drugi obrok je skoro uvijek onaj previše.
3. Umjesto mesa, tanjur napunite salatom ili povrćem, ali ograničite obroke riže, tjestenine i krumpira. Odlučite se za zdravije opcije poput kukuruza, brokule, graška, gljiva, luka i rajčice (koje su dobre i za prostatu).
4. Držite se daleko od brze hrane. Ova hrana je puna trans masti i zasićenih masti i ne stvara ništa korisno već začepljuje vaše arterije. Kad jedete vani, brzi, ali zdravi izbori uključuju sendviče s mnogo povrća, suši, suho prženu piletinu ili piletinu s roštilja. I bez čipsa i pomfrija!
5. Zamijenite bijeli kruh onim od cjelovitih žitarica. Također zamijenite zaslađene žitarice onima s visokim udjelom vlakana i cjelovitim žitaricama. Ove će vas opcije brže zasititi i duže ćete ostati siti pa ćete na kraju jesti manje.
6. Uvijek uzimajte one verziju juhe, variva i drugih obroka koje sadrže mnogo vlakana. Time će duže biti siti i manje ćete jesti.
7. Uz sebe uvijek imajte svježe voće koje možete pojesti kada ste u žurbi. Opcije koje ne morate oguliti uključuju bobice, grožđe i jabuke. Možete i izrezati nekoliko vrsta voća i u hladnjaku imati veliku posudu voćne salate kako biste je uzeli kad god ste gladni.
8. Kad jedete vani, pojedite mali odrezak ili neku ribu. Pojedite povrće ili salatu uz to. Ne naručujte hranu koja dolazi s gustim umakom od vrhnja ili drugih masnoća. I nemojte osjećati pritisak da pojedete svu hranu – veličine porcija u restoranima su uglavnom dosta velike.
9. Uvijek jedite doručak. Ako ne budete, bit ćete gladniji do vremena za ručak (ili prije) i vjerojatnije je da će se odlučiti nezdrav izbor prigrizka kada vas primi kriza. Dovoljna je samo zdjela cjelovitih žitarica s mlijekom s malim udjelom masnoće.
10. Vježbajte. Plivajte krugove, pridružite se teretani, prošećite psa, pronađite prijatelja s kojim ćete vježbati. Samo se pokreninite. U svakodnevnoj rutini trebali biste imati najmanje 30 minuta aktivnog vježbanja.
Izvor

Share and Enjoy !

Shares

Comments are closed.